More
  HomeВестиНовитетиАudi со тизер за новиот Q8

  Аudi со тизер за новиот Q8

  Објавено на

  Веќе неколку месеци германскиот производител Audi ја тестира најновата генерација од Q8. Веќе се појавија неколку фотографии, но Audi на својата официјална Facebook страна за прв пат објави тизер фото од новата Q8.

  Засега се знае дека Audi Q8 ќе биде најголемиот SUV на Audi кој ќе се базира на последно развиената Фолксвагенова платформа, MLB Evo на која се базираат и останатите големи SUV модели на германската групација.

  Иако нема официјален датум за претставување на новиот SUV, сепак тоа се очекува да се случи ова лето на неконвенционален настан.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...