More
  HomeВестиСаемиBMW со редуциран настап на саемот во Франкфурт

  BMW со редуциран настап на саемот во Франкфурт

  Објавено на

  Автомобилските саеми во последните години губат на популарност. Откако Opel, Peugeot, Nissan, Honda и многу други авто производители објавија дека ќе отсуствуваат од некои од светски познатите саеми за автомобили, и BMW го редуцира настапот на овој вид на изложба.

  Според германското издание на Handelsblatt, BMW ќе има редуциран настап на саемот во Франкфурт. Тоа го потврдува и усвоениот буџет според кој од претходните 25 милиони евра предвидени за овој саем, германскиот производител го намали буџетот на само 5 до 6 милиони евра. Со тоа, BMW на франкфуртското експо од вообичаените 11 илјади метри квадратни ќе располага со само 3 илјади метри квадратни.

  Претходно, BMW објави соопштение дека нема да настапи на саемот во Detroit следната година, а се шпекулира дека ќе ги намали и средствата за саемот во Женева. Со ова BMW се насочува кон алтернативните начини на презентација и запознавање на јавноста со своите модели.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...