More
  HomeВестиНовитетиHonda со брендот EV брендот Everus на саемот во Пекинг

  Honda со брендот EV брендот Everus на саемот во Пекинг

  Објавено на

  Јапонскиот производител Honda на претстојниот саем во Пекинг премиерно ќе го претстави својот EV бренд наречен Everus. Под капата на овој бренд, Honda планира да ги лансира електрифицираните автомобили, а првиот концепт ќе биде претставен токму на овој саем. Станува збор за модифицирана, футуристичка изведба на Honda HR-V која е во целост електрифицирана.

  Иако засега нема официјални информации, сепак, сериското производство на овој концепт се очекува да започне кон крајот на годинава, а истото ќе се спроведе во погоните GAC Honda во Кина од каде во иднина ќе се произведуваат сите модели на овој нов хондин бренд.

  Инаку на саемот во Пекинг, Honda ќе ја претстави новата хибридна изведба на Accord како и концептот Inspire.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...