More
  HomeВестиКонцептиPininfarina со два концепти на саемот во Пекинг

  Pininfarina со два концепти на саемот во Пекинг

  Објавено на

  Една од најпознатите дизајнерски куќи во светот која се прослави со безвременските дизајни за Ферари, Pininfarina, на претстојниот саем во Пекинг претстави две концепт возила.

  Првиот од двата концепти го носи називот H500. Со спортски, ултра модерен екстериер и со неверојатен ентериер, Pininfarina преку овој концепт се обидува да ја долови иднината на автомобилизмот која претставува минималистичка надворешност и внатрешност во која доминира високата технологија.

  Електричниот погонски систем на овој концепт располага со 408 КС благодарение на што до стотка забрзува за 4.5 секунди.

  Pininfarina H500 concept

  Вториот концепт го носи називот K350 и ќе биде во целост електрифициран SUV кој со едно полнење може да помине и до неверојатни 1000 километри. Овој SUV е трет во низата на Pininfarina и како претходниот концепт, претставува целосно електрифициран автомобил. Всушност доколку се погледне подобро дизајнот, K350 е всушност SUV изведба на H500. Oттука техничките карактеристики се идентични како и H500.

  Pininfarina HK K350 concept

  Инаку оваа дизајнерска куќа е во мнозинска сопственост на Махиндра групацијата, а овие два концепта се развиен во соработка со Hybrid Kinetic Group од Хонг Конг.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...