More
  HomeВестиИндустријаAudi повлекува 1.2 милиони возила

  Audi повлекува 1.2 милиони возила

  Објавено на

  Германскиот производител Audi го прави најголемото повлекување на автомобили во својата историја. Светските медиуми пишуваат дека Audi започнува со повлекување на дури 1.2 милион автомобили.

  Ова повлекување ќе ги авектира А4 моделите произведени помеѓу 2013 и 2016 година, моделот А5 произведен помеѓу 2013 и 2017 година, А6 моделотпроизведен во периодот од 2012 до 2015 како и Q5 произведен од 2013 до 2017 година.

  Причина за ова повлекување е електричната пумпа која кај некои дволитарски FSI бензински агрегати постои можност да не е исправна поради што може да направи краток спој и да доведе до пожар.

  Повлекувањето на овие автомобили ќе започне на 11 јуни, а доколку сметате дека вие поседувате едно од овие возила обратете се до официјалниот дилер.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...