More
  HomeUncategorizedАМСМ со насока за користење на новата делница Демир Капија - Смоквица

  АМСМ со насока за користење на новата делница Демир Капија – Смоквица

  Објавено на

  Новата делница Демир Капија – Смоквица не е толку лесно за наоѓање, а со тоа и користење. Откако понеделникот беше официјално пуштена во употреба новата делница од автопатот Демир Капија – Смоквица, бројни возачи замерија дека е тешко да се пронајде патот за новата делница и дека не постои соодветна вертикална сообраќајна сигнализација.

  За таа цел со известување излезе АМСМ од каде појаснуваат како да се стигне до Гевгелија по новиот автопат. “За користиње на истиот (во правец Скопје – Гевгелија) на клучката пред Демир Капија исклучете се за Скопје, спуштете се под надвозникот и продолжете само право пратејќи ја таблата Гевгелија” стоеше во соопштението на АМСМ.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...