More
  HomeВестиНовитетиAutoBild: Alfa Romeo 6C доаѓа 2020 година

  AutoBild: Alfa Romeo 6C доаѓа 2020 година

  Објавено на

  По бројните најави од почетокот на годината поврзани со новиот алфин модел 6С, германскиот AutoBild објави подетални информации и околу изгледот и околу техничките карактеристики.

  Екстериерно, новиот 6С ќе има бројни елементи од Giulia, но ќе биде со повеќе “мускули” и заоблен, поспортски завршеток на задниот дел. Мала корекција се очекува да има на предната маска како и мала промена на предните светла. Според она што го пишува еминентниот германски авто магазин, 6С се очекува да биде купе со заден погон, а под хаубата би имало 2.9 литарски битурбо V6 мотор со 510 КС, но и изведба со 650КС проследена со технологија позајмена од F1.

  Постои голема можност, премиерата на овој автомобил да се случи кон крајот на оваа или почетокот на следната година, а во сериско производство се очекува да влезе во 2020 година.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...