More
  HomeВестиКонцептиBMW го претстави iX3 концептот (ВИДЕО)

  BMW го претстави iX3 концептот (ВИДЕО)

  Објавено на

  Германскиот производител BMW на претстојниот саем во Пекинг ја претстави електрифицираната изведба на X3 која ќе ја носи назнаката iX3. Без многу естетски разлики во однос на основниот модел, iX3 во себе носи батерија која овозможува и до 400 километри со едно полнење.

  Ова е само еден во низата електрифицирани автомобили на BMW кој најави дека до 2025 година ќе претстави 12 нови модели.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...