More
  HomeСпортКлубF1F1: Honda во преговори со Red Bull

  F1: Honda во преговори со Red Bull

  Објавено на

  Јапонскиот производител Honda започна преговори со Red Bull околу снабдување на F1 тимот со мотори на Honda за сезоната 2019 година. По првите позитивни преговори, како што ги оцени Масахи Јамамото, следат дополнителни преговори во напредна фаза со цел постигнување на договор за следната сезона.

  “Бидејќи ова беше прв состанок ние дискутиравме околу условите и очекувањата на двете страни” изјави Јамамото за официјалниот сајт на F1. Тој додаде дека состанокот бил позитивен и ги задоволил очекувањата на двете страни.

  Инаку оваа сезона Honda го снабдува Scuderia Toro Rosso, тим спонзориран од Red Bull, но јапонците сакаат соработката да ја прошират и со австрискиот тим на Red Bull. Според неофицијалните информации до крајот на мај треба да се постигне договор помеѓу австријците и јапонците.

  • ТАГОВИ
  • f1

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...