More
  HomeВестиНовитетиКупе изведбата на Tiguan пристигнува следната година

  Купе изведбата на Tiguan пристигнува следната година

  Објавено на

  SUV инвазијата на Volkswagen групацијата никако да запре. По бројните SUV изведби на VW, Skoda и Seat, германската групација објави дека купе изведбата на Tiguan пристигнува следната година.

  Веќе неколку месеци наназад се шпекулира околу можното сериско производство на овој модел, а германските медиуми веќе почнаа да лицитираат со конкретниот датум. Според најновите информации, купе изведбата премиерно ќе биде претставена кон крајот на оваа или самиот старт на следната година, а во производство ќе се најде во вториот или третиот квартал 2019 година.

  Ентериерот на Tiguan Coupe ќе остане непроменет, а измени ќе има во екстериерот. Исти ќе останат и агрегатите oдносно во понуда ќе останат 1.4 и 2.0 литарските TSI и TDI мотори. Засега не е позната цената, но таа се очекува да биде за малку повисока од моменталната.

   

   

  • ТАГОВИ
  • VW

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...