More
  HomeВестиУште само неколку дена до овогодинешното DFCCA издание

  Уште само неколку дена до овогодинешното DFCCA издание

  Објавено на

  Останаа уште само неколку денови до овогодинешниот хуманитарно-забавен настан DFCCA (Drive For Colon Cancer Awareness). Оваа година овој интернационален настан ќе се одржи во недела на 6. мај и тоа во 14 градови во Македонија и околу 100 други низ целиот свет и истиот ќе биде проследен со дефиле на Cabrio GT Coupe и Classic Cars клубовите.

  Целта на овој настан е да се подржат сите кампања насочени кон борбата против канцерот на дебелото црево и малигнитетите кај децата. За таа цел сите овие хумани возачи – учесници, ќе се појават на улиците и ќе ја искажат својата подршка на оваа иницијатива.

  Хуманитарен партнер на овој настан е Lions International, а покрај возното дефиле кое започнува со собир пред PSS (Зајчев Рид) во рамките на овој настан ќе се одржи и хуманитарна забава која започнува во 12:30 часот во GP Картинг.

  Повеќе информации околу овој настан можете да прочитате на официјалниот интернет сајт www.dfcca.com како и на официјалниот Фејсбук настан (Кликни ТУКА).

  Во продолжение неколку фотографии од минатогодишниот настан.

  Фотографија на Drive For Colon Cancer Awareness.

  Фотографија на Drive For Colon Cancer Awareness.

  Фотографија на Drive For Colon Cancer Awareness.

  ФОТО: FB – Drive For Colon Cancer Awareness

   

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...