More
  HomeАуто МиксИнтересноАвтопат на парите- од возило излетаа 600 илјади долари (ВИДЕО)

  Автопат на парите- од возило излетаа 600 илјади долари (ВИДЕО)

  Објавено на

  Несекојдневен настан се случи во сојузната американска држава Индијана. Комбе на осигурителна компанија која пренесувало пари ги изненади (не)случајните возачи откако неочекувано се отвори задната врата и од компено отпаднаа 600 илјади американски долари. Овој настан предизвика внимание кај возачите кои поголем дел од нив застанаа и решија да се “почастат” со бесплатни пари.

  Од осигурителната компанија изјавија дека ќе отворат истрага против возачот со цел да го испитаат и евентуално казнат виновникот, а полицијата во Индијана повика сите оние кои земаа пари да ги вратат истите бидејќи во спротивно им се заканува пријава поради кражба.

  Поради овој настан овој дел од автопатот го доби прехарот “Автопат на парите”.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...