More
  HomeСпортКлубMotoGPИ официјално Зарко дел од КТМ

  И официјално Зарко дел од КТМ

  Објавено на

  Она што изминатите денови се шпекулираше доби и официјална потврда. Жоан Зарко возачот на Yamaha, од следната сезона ќе вози за тимот на КТМ racing. 27 годишниот француски мотоциклист потпиша договор со важност до 2020 година, а тимски колега во овој период ќе му биде шпанецот Пол Еспаргаро кој во средата исто така го продолжи договорот со овој тим.

  Инаку Зарко во КТМ доаѓа на местото на Бредли Смит кој изминатата сезона и не се покажа како најадекватен возач за австријскиот MotoGP тим.

  Според еминентниот британски магазин “Autosport” интерес за Зарко имало и од Honda и Suzuki.

   

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...