More
  HomeСпортКлубОстанати спортовиИџе ја уништи i30та, Борковиќ победи (ВИДЕО)

  Иџе ја уништи i30та, Борковиќ победи (ВИДЕО)

  Објавено на

  На денешната трка во рамките на TCR сезонава, Игор Стефановски Иџе имаше лошо возење. Имено Иџе возејќи го своето Hyundai i30 загуби контрола врз возилото и неконтролирао се удри во заштитниот ѕид поради што автомобилот беше видно оштетен. За среќа Стефановски заврши без повреди. Другиот наш претставник во ова натпреварување Виктор Давидовски се откажа при крајот на трката.

  Инаку победата на денешната трка ја однесе Душан Борковиќ исто како и на првата. Борковиќ иако стартуваше од 10. позиција, сепак успеа на крајот да заврши на подиумот.

  Следната трка од ова натпреварување се вози на 20 и 21 мај кога е закажана трката во Зандворт, Холандија.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...