More
  HomeВестиНовитетиПознати цените на новиот Peugeot 508

  Познати цените на новиот Peugeot 508

  Објавено на

  Peugeot на овогодинешниот саем во Женева ја претстави новата генерација на 508. Токму овој модел беше вистинска ѕвезда на овој саем и кратко му требаше да ги осовои симпатиите на посетителите.

  Неколку месеци по премиерата објавени се и продажните цени и комплетната понуда на овој модел. Така во понудата има дизелски изведби со 130, 160 и180 КС како и бензински изведби со 180 и 225 КС. Во понудата Peugeot 508 доаѓа со четири пакети на опрема и тоа: Active, Allure, GT Line и First Edition.

  Комплетниот ценовник наменет за францускиот пазар следи во продолжение:

  ДИЗЕЛ

  BlueHDi 130 BVM6 Active: 32.300€
  BlueHDi 130 BVM6 Allure: 35.100€
  BlueHDi 130 EAT8 Active: 34.100€
  BlueHDi 130 EAT8 Allure: 36.900€
  BlueHDi 160 EAT8 Allure: 38.800€
  BlueHDi 160 EAT8 GT Line: 41.200€
  BlueHDi 180 EAT8 GT Line: 43.300€
  BlueHDi 180 EAT8 GT Line: 47.600€
  BlueHDi 180 EAT8 First Edition: 49.950€

  БЕНЗИН

  PureTech 180 EAT8 Active: 34.600€
  PureTech 180 EAT8 Allure: 37.600€
  PureTech 180 EAT8 GT Line: 40.000€
  PureTech 225 EAT8 GT: 46.000€
  PureTech 225 EAT8 First Edition: 48.750€

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...