More
  HomeВестиОва е првиот светски бренд кој ќе се пробива на пазарот во...

  Ова е првиот светски бренд кој ќе се пробива на пазарот во Северна Кореа

  Објавено на

  По потпишувањето на договорот за соработка и пријателство помеѓу Северна и Јужна Кореа, но и по искажаните намери на севернокроејскиот лидер да се “помири” со светот, полека но сигурно големите мултинационални компании започнуваат да го освојуваат пазарот во оваа земја.

  Прва компанија од автомобилскиот сектор која објави дека во наредниот период ќе работи на тоа е јужнокорејскиот производител Hyundai кој веќе оформи и работна група која ќе треба да направи целосна анализа на пазаорт на Северна Кореа. “Ќе се припремиме детално со цел да ги обновиме меѓукорејскиоте проекти во најкраток временски период” пренесоа руските медиуми кои се повикаа на соопштението на Hyundai.

  Инаку во Северна Кореа во моментов се присутни неколку модели на автомобили, главно понепознати брендови произведени во Кина.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...