More
  HomeАуто МиксИнтересноЧоколадизиран автопат - се прврте цистерна со 12 тони чоколадо

  Чоколадизиран автопат – се прврте цистерна со 12 тони чоколадо

  Објавено на

  Несекојдневен настан се случи на автопатот Варшава – Познан. Како што пренесуваат полските медиуми, цистерна со 12 тони чоколадо се излизга на автопатот по што целото чоколадо од цистерната се разлеа по автопатот. Поради ова целиот сообраќај во двата правци беше принудно во прекин неколку часа, а автопатската делница веднаш го доби епитетот “чоколадизиран автопат”.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...