More
  HomeUncategorizedФото компилација од новиот Audi A1

  Фото компилација од новиот Audi A1

  Објавено на

  Откако еминентниот германски авто магазин AutoBild пред неколку недели објави видео преку која ја најавува новата генерација на Audi A1, на интернет се појави фото компилација од сите досега објавени фотографии од оваа нова генерација на A1.

  Инаку новата, втора генерација на А1 доаѓа со повеќе новитети. Така оваа генерација има поголема должина које е за малку поголема од 4000 mm како и зголемено меѓуоскино растојание од 2564 mm. Исто така, за разлика од претходната генерација, оваа генерација ќе биде достапна и со пет врати, а се темели на новата MQB AO платформа развиена од страна на Volkswagen.

  Производството на овој модел ќе се одвива во фабриката на Seat во Марторели, Шпанија (претходната генерација се произведуваше во Брисел), а почетната цена се очекува да се движи околу 16 илјади фунти. Засега нема официјални информации за тоа кога ќе се појави во продажба, но се очекува премиерата да се случи до крајот на годинава.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...