More
  HomeВестиОд ноќеска повторно поскапуваат горивата

  Од ноќеска повторно поскапуваат горивата

  Објавено на

  По денешната редовна седница, Регулаторна комисија за енергетика донесе одлука за зголемување на цената на горивата. Така според одлуката од ноќеска на полноќ Еуросупер БС-95 се зголемува за 1.5 денари и сега новата цена ќе изнесува 71.50 денари за литар. Поскапување има и кај Еуросупер БС-98 и тоа за 2,00 денари па така новата цена за литар ќе изнесува 73.50 денари. Во однос на дизелот, цената за еден литар ќе изнесува 63 денари.
  Новите цени ќе започнат да важат од ноќеска на полноќ, а следната евентуална корекција на цената ќе се случи за две недели поточно на седницата закажана за 28 мај.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...