More
  HomeАуто МиксИнтересноBugatti Chirona во кинеско издание

  Bugatti Chirona во кинеско издание

  Објавено на

  И кога ќе помислите дека кинезите не можат полошо тогаш следува неверојатна копија на Bugatti Chiron. Овој автомобил произведен од страна на Shandong Qilu Fengde од кинеската провинција Shandong е вистинска копија, во помали димензија од ултра луксузниот Bugatti Chiron.

  Сепак овој автомобил има нешто што го прави поразличен од оригиналниот Chiron, а тоа е електричниот погон со што може да заклучиме дека ова е првиот електрични кинески Bugatti Chiron.

  Како што соопштува овој производител, максималната брзина ќе биде далеку помала од вистинскиот Bugatti Chiron и ќе изнесува 50 km/h, а со полна батерија ќе може да вози и до 150 km без проблем. За таа цел потребно е батеријата да се полни до 10 часа.

  Во однос на димензиите, овој автомобил е за 45 cm пократок од Chiron. Во внатрешноста се наоѓа дигитална инструментална табла со 7 инчен екран осетлив на допир, спортски управувач и импровизирана задна клупа на која може одвај да собере две особи под услов предните седишта да бидат извадени.

  Она што го прави овој автомобил посебен е цената која изнесува 4.230 евра што го прави многу подостапен во однос на вистинскиот Bugati Chiron.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...