More
  HomeАуто МиксИнтересноПутин возеше Камаз на отворањето на најголемиот мост во Европа (ВИДЕО)

  Путин возеше Камаз на отворањето на најголемиот мост во Европа (ВИДЕО)

  Објавено на

  Рускиот претседател Владимир Путин на отворањето на најголемиот мост во Европа наместо со сечење на лента го направи со возење на руската гордост Камаз. Ретко кој од претседателите во светот би се осмелиле на ваков потег, но секогаш пријатниот за јавност Владимир Путин тоа го направи на отворањето на мостот кој го поврзува полуостровот Крим со Русија.

  Кримскиот мост започна со изградба пред две години, а овој инфраструктурен зафат беше примарна цел на руската влада која со изградбата на овој мост воспостави копнена врска со Крим.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...