More
  HomeАуто МиксИнтересноBMW M1 од 1981 се продава за 875 илјади долари

  BMW M1 од 1981 се продава за 875 илјади долари

  Објавено на

  Сакате BMW M1 од 1981 година, но не можете да пронајдете? Тоа сега не е воопшто проблем откако еден американец се одлучи да го продаде својот за неверојатни 875 илјади американски долари. Ова е само еден од 453 произведени М1 автомобили, а од 1981 година кога е и произведен па се до денес има поминато само 12.182 km што е меѓудругото и причината за оваа цена.

  Под хаубата на овој автомобил се наоѓа 3.5 литарски шестоцилиндрен мотор со 274 КС, а внатрешноста е добро сочувана, исто како и екстериерот каде доминира белата Alpine боја. На овој автомобил од 1981 година па се до денес нема никакви интервенции, а доколку ја платите бараната сума би добиле и оригинални документи за сопственост и оригинали, брендирани BMW патни торби.

  Инаку M1 во производство влезе во 1978 година и се произведувал се до 1981 година. Во овој период биле произведени 453 автомобили и сите експресно продадени. Под хаубата на овој автомобил се наоѓа 3,5 литарскиот агрегат има капацитет да произведе неверојатни 850 КС.

   

  • ТАГОВИ
  • BMW

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...