More
  HomeАуто МиксИнтересноBMW го предизвикува Mercedes во најновата реклама (ВИДЕО)

  BMW го предизвикува Mercedes во најновата реклама (ВИДЕО)

  Објавено на

  Комерцијалните реклами на автомобилите знаат да бидат и тоа како интересни, а по малку и провокативни. Токму таква е најновата реклама на BMW за моделот X2 со која го провоцира германскиот конкурент Mercedes. На видео рекламата прикажана во продолжение се гледа како BMW X2 поминува пред салон на Mercedes каде продавачот воодушевено гледа во автомобилот на BMW. Во позадината се слуша песна со стихови “Знам зошто полудуваш кога ќе ме видиш”. По ова сега на ред е Mercedes чиј маркетинг сектор треба да смисли многу покреативна (и попровокативна) реклама.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...