More
  HomeВестиAlfa Romeo, Jeep и Fiat нема да учествуваат на саемот во Париз

  Alfa Romeo, Jeep и Fiat нема да учествуваат на саемот во Париз

  Објавено на

  На неколку месеци пред стартот, саемот за автомобили во Париз е осуден на пропаст. Откако Nissan, Ford, Mazda, Lamborghini, Infinity, Opel и Volvo потврдија дека нема да учествуваат на овој саем, потврда за неучество стигна и од FCA. Така, на овој саем за автомобили без свој штанд ќе бидат и Alfa Romeo, Jeep и Fiat односно трите брендови на FCA кои во моментов се нудат ширум Европа.

  Со ова бројката на авто производители кои нема да настапат на овој саем, а претходно традиционално беа дел од истиот се искачи на 10.

  Засега своето присуство на овој саем го потврдија француските производители Peugeot, Citroen, DS и Renault, азијските Kia, Hyundai, Subaru, Toyota и Mitshubishi како и луксузните Rolls-Royce, Aston Martin, Bentley и Jaguar.

  Саемот во Париз е закажан за октомври поточно 4. октомври кога ќе бидат отворени вратите за посетителите и ќе трае се до 14. октомври и истиот се одржува секоја втора односно секоја парна година.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...