More
  HomeВестиНовитетиAutoBild со најава за новиот SUV на Alfa Romeo

  AutoBild со најава за новиот SUV на Alfa Romeo

  Објавено на

  Угледниот германски авто магазин AutoBild објави видео преку кое го најавува најновиот SUV на Alfa Romeo. Според овој магазин, новиот SUV ќе пристигне во 2019 година, а ќе биде моделска изведба од 2020 година. Овој SUV ќе се позиционира над Stelvio и ќе биде најголем SUV на италијанскиот бренд.

  Истовремено и FCA го потврди доаѓањето на овој SUV во рамките на презентацијата на новиот пет годишен стратешки развоен план според кој на истата оваа платформа ќе се создаде и најголемиот SUV на Maserati кој до 2022 година треба да се појави на пазарот, а исто така ќе се позиционира над Levante.

  Во однос на моторите под хаубата, засега нема многу детали, но се шпекулира дека и овој SUV ќе ги има моделите како и Stelvio, но во понуда ќе биде вклучен уште еден, многу помоќен мотор кој ќе го носи и новио SUV на Maserati, но и најавуваниот прв SUV на Ferrari.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...