More
  HomeВестиКонечно, цената на горивата се намалува

  Конечно, цената на горивата се намалува

  Објавено на

  Конечно! По неколку месечено континуирано зголемување на цените на горивата, Регулаторната комисија за енергетика на денешната седница донесе одлука за нивно намалување. Како што соопштуваат, горивата од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 1.5 денари по литар.

  Така новата малопродажна цена на Еуросупер БС-95 изнесува 72 денари за литар, додека новата цена на Еуросупер БС-98 ќе изнесува 74 денари по литар. Новата цена на дизелот изнесува 63.5 денари.

  Следната корекција на цената се очекува да се случи за две недели односно на 25 јуни.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...