More
  HomeАуто МиксИнтересноИм украдоа луксузно Audi од пред очи

  Им украдоа луксузно Audi од пред очи

  Објавено на

  Кои се поитри, крадците или чуварите? Ова е често поставувано прашање, а кога се во прашање автомобилите тогаш крадците се оние кои се секогаш еден чекор пред чуварите.

  Последната во низа кражба на луксузен автомобил се случи во европски град чие име за сега не е познато. Имено, двајца крадци успееја да украдат луксузно Audi Q7 возила на израелски воен службеник и покрај тоа што во близина на возилото се наоѓаа и двајца обезбедувачи.

  Во возилото покрај личните предмети на службеникот се наоѓал и службен компјутер со доверливи информации. Сепак иако за кратко бил пронајден автомобилот, сите овие предмети не се наоѓале во него.

   

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...