More
  HomeВестиИндустријаRenault нов официјален спонзор на ПСЖ

  Renault нов официјален спонзор на ПСЖ

  Објавено на

  Францускиот производител на автомобили Renault и официјално е нов спонзор фудбалскиот клуб ПСЖ. Renault и актуелниот француски шампион потпишаа договор во важност од три сезони со можност за продолжување на истиот.

  Според договорт, Renault на годишно ниво ќе му исплаќа, за сега непозната сума на пари, а за возврат ќе добие место на дресовите, банери на официјалните домашни натпревари на ПСЖ, а заедно ќе лансираат и маркетинг кампањи чија цел ќе биде зголемување на репутацијата на двата брендови.

  Renault е само еден во низата автомобилски производители кои спонзорираат фудбалски клубови. Така Hyundai од оваа година е спонзор на Атлетико Мадрид и Челзи, од претходно Jeep е официјален спонзор на Јувентус додека Volkswagen е спонзор на фудбалскиот клуб Волфсбург.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...