More
  HomeАуто МиксИнтересноRimac со поддршка за Хрватска во големото финале

  Rimac со поддршка за Хрватска во големото финале

  Објавено на

  Денеска со почеток од 17 часот на Лужники во Москва се игра финалниот натпревар на Светското Првенство помеѓу репрезентациите на Хрватска и Франција. По повод финалниот натпревар, хрватската старт ап компанија Rimac Automobili на својата Фејсбук страна објави пост со поддршка на Хрватска.

  Иако овој пост наиде на симпатии кај поддржувачите на “Ватрените”, сепак не наиде на многу симпатии кај поддржувачите на француската репрезентација.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...