More
  HomeВестиНовитетиAutoBild со најава на кабрио изведбата на BMW Серија 8

  AutoBild со најава на кабрио изведбата на BMW Серија 8

  Објавено на

  Откако минатата година го претстави концептот, а оваа година и продукциската изведба, BMW планира и кабрио изведба на новата серија 8.

  На најпопуларниот германски магазин за автомобилизам не му требаше многу за да објави видео со можниот изглед на оваа изведба. Како што може да се забележи од видеото, основата на автомобилот е иста како кај седан изведбата, што значи дека доминира луксузот и познатите BMW “бубрези”.

  За сега не се познати повеќе детали околу техничките карактеристики, но германскиот магазин тврди дека овој модел ќе се појави наредната година.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...