More
  HomeВестиJeep и Alfa Romeo воведуваат пет годишна гаранција

  Jeep и Alfa Romeo воведуваат пет годишна гаранција

  Објавено на

  По примерот на азијските производители, Jeep и Alfa Romeo воведуваат пет годишна гаранција на одредени модели. Целта на оваа одлука е да се убедат купувачите во квалитетот кој го нудат овие производители, но и да се создаде перцепција на квалитет.

  Wrangler, Renegade, Compass, Cherokee и Grand Cherokee се моделите на Jeep кои од сегашната три годишна гаранција ќе добијат пет годишна додека италијанскиот производител се одлучи продолжената гаранција од две години да ја додели на Stelvio Speciale, Giulietta Sport и Giulia Veloce. “Никогаш не било подобар момент за купување на нов Jeep автомобил” кратко изјави Ендри Трејси, главен менаџер на Jeep за Велика Британија по повод објавувањето на оваа новост.

  Европските производители се познати по драстично помалата гаранција во однос на азијските производители. Најголем дел од европските производители даваат две до три години гаранција на своите модели додека во Азија, производителите како Toyota, Kia, Hyundai, Honda, даваат и до седум години гаранција.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...