More
  HomeАуто МиксИнтересноFord со провокација до Tesla: Вие за седум дена, ние за четири...

  Ford со провокација до Tesla: Вие за седум дена, ние за четири сата

  Објавено на

  Дали поради напредната технологија и конкурентската предност или поради ароганцијата на Маск, Tesla е мета за подбивање. Откако на почетокот на годината започна медиумска кампања против Tesla поради бројните скандали, и конкуренцијата со ниски удари.

  По Hyundai кои постави билборд во САД со провокација против Tesla и Ford упати провокација преку Твитер. Креатор на провокацијата е шефот на европската дивизија на Ford, Стивен Армстронг. Армстронг ретвритна на постот на Маск кој се пофали дека успеале да произведат 7.000 автомобили за седум дена. На ова Армстронг одговори “7.000 автомобили за 4 часа”.

  Останува сега да видиме како Tesla ќе реагира на ова, и кој производител ќе биде следен што ќе се “зајади” со американската компанија Tesla.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...