More
  HomeВестиНовитетиLamborghini Aventador SVJ "истрча" Nirburgringu

  Lamborghini Aventador SVJ “истрча” Nirburgringu

  Објавено на

  Lamborghini преку видео на својот официјален YouTube канал објави видео со кое го потврди доаѓањето на специјалната SVJ изведба на Aventador.

  Со ова за прв пат Aventador Super Veloce Jota дебитираше на германската патека Нирбургринг. Според непотврдени информации, овој автомобил ја извози патеката за 6 минути и 45 секунди што претставува рекорд на патеката.

  Под хаубата оваа најмоќна изведба на Aventador располага со 6.5 литарски V12 мотор со речиси 800 КС.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...