More
  HomeUncategorizedCitroen ги лансираше првите очила за релаксирани долги патувања

  Citroen ги лансираше првите очила за релаксирани долги патувања

  Објавено на

  Citroen може да се пофали како креатор на уште иновација кога се во прашање автомобилите. Како што соопштуваат од таму, Citroen ги лансираше првите очила за релаксирање при долги патувања наречени SEETROËN.

  Очилата не можат да го елиминираат чувството на надоаѓање на повраќање и на чувството на придушен слух но даваат решение за непријатно чувство при патување. Оваа хронична состојба се нарекува кинетоза и од неа страдаат повеќе од 30 милиони европејци. Едно од три лица ги имаат доживеано овие симптоми најмалку еднаш во својот живот.

  Инспирацијата за ова решение доаѓа од првичното решение наменето за потребните на морнарите, а овој француски производител со инвестиција во дополнителен развој започнува со комерцијализација на истите. Овие SEETROËN очила ја користат технологијата Boarding RingTM, развиена од страна на start-up компанија од Јужна Франција. Овој парамедицински уред, е заштитен и тестиран, а има стапка на ефикасност од 95%.

  Како што соопштуваат од Citroen, продажбата на овие наочари во Македонија се очекува да започне во октомври годинава.

   

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...