More
  HomeВестиРКЕ: Од ноќеска поевтинуваат горивата

  РКЕ: Од ноќеска поевтинуваат горивата

  Објавено на

  Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) на денешната седница донесе одлука за поевтинуваат на цената на горивата до денар и половина.

  Како што соопштуваат оттаму, новата цена на Еуросупер БС 95 изнесува 71 денар за литар, цената на Еуросупер БС 98 изнесува 73 денари за литар додека новата цена на дизелот изнесува 62.5 денари за литар.

  Новите цени стапуваат на сила од ноќеска на полноќ, а следната корекција на цената се очекува за две недели.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...