More
  HomeВестиРКЕ: Од ноќеска поевтинуваат горивата

  РКЕ: Од ноќеска поевтинуваат горивата

  Објавено на

  Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) на денешната седница донесе одлука за поевтинуваат на цената на горивата до денар и половина.

  Како што соопштуваат оттаму, новата цена на Еуросупер БС 95 изнесува 71 денар за литар, цената на Еуросупер БС 98 изнесува 73 денари за литар додека новата цена на дизелот изнесува 62.5 денари за литар.

  Новите цени стапуваат на сила од ноќеска на полноќ, а следната корекција на цената се очекува за две недели.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...