More
  HomeВестиНовитетиНовото Porsche 911 пристигнува кон крајот на годината

  Новото Porsche 911 пристигнува кон крајот на годината

  Објавено на

  Новото Porsche 911 кое воедно ќе биде замена за успешната серија 991 која се појави на пазарот во 2012 година, а беше редизајнирана во 2015 година се очекува да се појави во ноември.

  Се разбира Porsche ќе го задржи препознатливиот стил на 911, должината ќе порасне од 450 на 452 сантиметри, ширината од 181 на 184 сантиметри, а висината ќе биде намалена за еден сантиметар односно од 130 на 129 сантиметри.

  Големи подобрувања се забележуваат во каросеријата на автомобилот. Структурата ќе биде со ултра висока јачина на челик, а хаубата, вратите и кровот ќе бидат изработени од алуминиум. Сето тоа допринесува за намалување на тежината, а со тоа и зголемување на силата за 30 проценти. Се очекува и потрошувачката на ова возило да се намали просечно за 5 проценти.

  По завршувањето на овој модел, во 2019 година пристигнува уште помоќна верзија S, со 440 коњски сили и хибридна верзија. Во иднина ќе бидат познати подетални информации за верзијата S.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...