More
  HomeВестиКарпа падна врз автомобил

  Карпа падна врз автомобил

  Објавено на

  Ако мислите дека на Балканот се наоѓаат најлошите патишта тогаш дефинитивно се лажете.

  Големи карпи на патиштата паѓаат и во Кина, а да биде уште полошто истите паѓаат директно врз возилата. Ова може да се види од видеото објавено од страна на Daily Mail кој објави видео од кинеската покраина Сичуан. На видеото се гледа како голема карпа паѓа врз патничко возила.

  За среќа никој од патниците не поврден, а видеото останува доказ за небезбедноста на руралните планински патишта во Кина.

   

   

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...