More
  HomeВестиНа Филипини повторно се уништуваа луксузни автомобили

  На Филипини повторно се уништуваа луксузни автомобили

  Објавено на

  “Владата на Родриго Дуарте е решена да стави крај на криминалот во Филипини” беше насловот на веста објавена на средината на март годинава откако владата на оваа азијска земја реши сите луксузни возила за кои нема платено царина или се придобиени со криминални дејствија да бидат уништени.

  Неколку месеци подоцна повторно филипинската полиција во акција заплени и уништи луксузни автомобили, а сето тоа се случуваше пред очите на Родриго Дуарте. Меѓу уништените возила имаше луксузни Lamborghini, Ferrari, Jaguar, BMW, Mercedes, Porsche…

  Како сето тоа изгледаше можете да погледнете во продолжение.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...