More
  HomeВестиОва е новата генерација на Мини

  Ова е новата генерација на Мини

  Објавено на

  Со стилски обновена визија и сеопфатна модернизирана опрема британскиот производител на автомобили MINI нагласува атрактивност на своите модели во сегментот на мали автомобили.

  Надградба на MINI 3 врати, MINI 5 врати и MINI Cabrio вклучува свежи дизаинерски новости, како и новини кај погоните, дополнителни можности за индивидуализација и проширување на дигиталните услуги на MINI Connected.

  Актуелната генерација на моделот за првпат обезбедува типична за брендот радост од возењето во градски сообраќај со три варијанти на каросеријата. За тоа придонесуваат и комбинациите мотор / пренос, продолжена сериска опрема оформени паметни фарови и задни светла, дополнителниот лак на каросеријата, како и најсовремена технологија за поврзување за удобност и технологија.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...