More
  HomeВестиСо огромна брзина се заби во споменик, загина на лице место

  Со огромна брзина се заби во споменик, загина на лице место

  Објавено на

  Возач на шлепер DAF загина откако со голема брзина се заби во огромен споменик. Како што пренесуваат руските медиуми, од за сега непознати причини, возачот на влезот на градот Новокузнец загубил контрола и удирајќи во споменикот целосно ја уништил кабината.

  Од силината на ударот, возачот починал на лице место. Како сето тоа изгледало можете да погледнете на видеото во продолжение кое е снимено од безбедносните камери во близина на местото на несреќата.

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...