More
  HomeВестиVolkswagen ја покажа новата Jetta и потсети како таа напредуваше низ годините

  Volkswagen ја покажа новата Jetta и потсети како таа напредуваше низ годините

  Објавено на

  Volkswagen ја претставија целосно новата Jetta за 2019 година. Која е лесна за управување, паметна, тивка и практична. Тоа е седмата генерација на компактниот седан и за да укаже на редицата подобрувања во неа за изминатите четири децении германскиот автомобилски гигант го спореди најновиот модел со оригиналната Jetta.

  Првиот модел е претставен во САД во 1980 година. Во 80-тите години на минатиот век се понудени како со две, така и со четири врати.

  Новата Jetta поседува 1.6-литарски бензински мотор, како единствена опција, со мануелна трансмисија и автоматска осумстепена трансмисија, стаклен покрив, климатизација, затемнети стакла и алуминиумски тркала.

  Related imageImage result for vw jetta 2019

  Image result for vw jetta 2019

  Image result for vw jetta 2019

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...