More
  HomeЛајфКлубЗабаваВиц на денот: Попот и златната риба

  Виц на денот: Попот и златната риба

  Објавено на

  Фаќа поп златна рипка и оваа му вика:

  – Ако ме пуштиш ќе ти исполнам 2 желби!

  – Првата желба ми е: да не бидам повеќе поп!

  Во истиот момент рипката му ја зема мантијата и Библијата, ги фрла во вода, и му вика:

  – Добро, не си веќе поп. Која е втората желба?

  – Сакам да имам скап џип, многу пари, ништо да не работам, само да уживам…

  Рипката, ги зема мантијата и Библијата, му ги враќа и му вика:

  – Абе ти, се зезаш ли со мене!?

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...