More
  HomeТестовиДругите тестирааTopGear со премиерен тест на McLaren Senna

  TopGear со премиерен тест на McLaren Senna

  Објавено на

  Откако пред само неколку дена британскиот производител McLaren го испорача првиот примерок на моделот Senna, познатиот авто магазин TopGear ја имаше честа за премиерен тест.

  Овој модел кој го носи името на славниот Аиртон Сена, за прв пат беше претставен во декември минатата година, а саемската премиера ја имаше на овогодинешниот саем во Женева. Производителот McLaren уште тогаш потврди дека ќе бидат произведени само 500 примероци, а почетната цена започнува од 750 илјади фунти.

  Супер автомобилот располага со 4.0 литарски V8 агрегат кој продуцира 789 КС, а до 100ка забрзува за само 2.7 секунди што го вбројува овој автомобил како еден од најмоќните автомобили во моментов. TopGear тестот го изврши возејќи на патеката во Есторил (Португалија) и од овој град се упати кон Монако.

  Како сето тоа изгледаше, можете да погледнете во видеото во продолжение.

   

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...