More
  HomeВестиБМВ започна со производство на Серија 8 купе

  БМВ започна со производство на Серија 8 купе

  Објавено на

  На почетокот на оваа недела во фабриката на BMW Group во Динголфинг започна производството на новиот BMW 8 Серија Купе. Спортскиот автомобил го означува почетокот на модел на офанзива во луксузниот сегмент, и многу дигитални иновации, како што се автономни движечки транспортни системи или Smart Devices, кои се интегрирани во процесот на производство.

  За новата серија 8 на германската компанија може да прочитајте ТУКА

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...