More
  HomeВестиЗапознајте го Ауди Q8

  Запознајте го Ауди Q8

  Објавено на

  Ауди Q8 ја комбинира елеганцијата на луксузен купе со четири врати со практична функционалност на голем СУВ модел. Богато опремен, со голема поврзаност и доволно off-road сообраќај. Овој модел ќе се појави на европските пазари во третиот квартал од 2018 година.

  Ауди Q8 ја изразува спортската динамика и престиж од било кој друг СУВ модел на брендот со четири круга. Со должина од 4.99 метри, ширина од 2,00 метри и висина од 1,71 метри, кабината е поширока, пократка и пониска од веќе попознатиот Q7. Со меѓуоскино растојание од речиси 3.00 метри, тоа нуди пространа внатрешност, која ја надминува онаа на конкурентите во однос на најважните димензии, вклучувајќи должина на ентериерот и простор за главите. Во задниот дел е достапен систем од три седишта, кој може да се поместат во надолжен правец, ако сакате. Со преклопени седишта, багажниот простор под задниот капак со електричен погон достигнува 1.755 литри.

  Моментално достпни мотори ќе бидат: 3.0 L V6 twin-scroll turbo FSI (бензин)3.0 L V6 TDI (дизел).

  Related image

  Image result for audi q8

  Image result for audi q8

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...