More
  HomeВестиНовитетиТизер видео за новиот BMW X7

  Тизер видео за новиот BMW X7

  Објавено на

  Во пресрет на официјалната премиера и стартот на продажбата, BMW објави тизер видео од моделот X7.

  Долго најавуваната X7-ца на германскиот производител како концепт беше претставен на саемот за автомобили во Франкфурт во септември минатата година, а овој модел е замислен како директен конкурент на GLS моделот на Mercedes. Од она што е за сега познато, овој SUV ќе ја носи кодната ознака G07, а во широката гама на мотори ќе биде понуден и 3.0 литарскиот турбо шестоцилиндричен мотор со 340 КС, а тука е и 4.4 литарскиот TwinTurbo V8 мотор со 462 КС.

  Премиерата на продукциската изведба на овој модел се очекува да биде одржана на саемот во Лос Анџелес оваа година кога ќе бидат познати дополнителните технички карактеристики и секако почетната продажна цена.

   

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...