More
  HomeАуто МиксИнтересноОд автомобил во фати стрела во лет

  Од автомобил во фати стрела во лет

  Објавено на

  Инструкторот за борачки вештини Маркус Хас, олимпијката Лоренс Балдауф и Skoda Octavia Combi RS 245 се актерите во несекојдневното видео објавено под името “Фати ја стрелата”.

  Демонстрацијата на брзина на Skoda е сликовито претставена во видеото во кое Балдауф со огромна брзина “лансира” стрела додека Хас во возило на Skoda се обидува да ја фати. Како сето ова изгледа погледнете на видеото во продоление.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...