More
  HomeТестовиДругите тестирааДругите тестираат: Arteon новата гордост на Volkswagen

  Другите тестираат: Arteon новата гордост на Volkswagen

  Објавено на

  Volkswagen Arteon полека, но сигурно станува новиот заштитен знак на Volkswagen. Овој седан кој е директен наследник на Volkswagen CC веднаш по премиерата минатта година стана вистински хит помеѓу вљубениците на автомобилите. Истата оваа година ја доби и Golden Steering Wheel наградата за најдобар автомобил во средната и премиум класа.

  Достапен со шест мотори, VW нуди широк избор при купување. Тука и богатата опрема и напредната технологија која овозможува безгрижни и комфорни патувања, особено на долги релации.

  Но што се овој модел нуди и какви се карактеристики има погледнете на видеото во продолжение каде CarWow прави целосен тест на оовј автомобил.

   

   

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...