More
  HomeМоториKawasaki Ninja H2 станува уште помоќен

  Kawasaki Ninja H2 станува уште помоќен

  Објавено на

  Kawasaki Ninja H2 и натаму е еден од најмоќните мотоцикли. Тоа е така благодарение на компресорот што го прави овој мотоцикл единствен во кој има вградено компресор, а благодарение на што достигнува до 200 КС.

  Сега овој модел на Kawasaki станува уште помоќен па така од 200 КС сега има 231 КС. Со ram air може да достигне и до неверојатни 326 КС. Оваа моќност доаѓа и од зголемениот надпритисок на воздушното полнење на цилиндрите и сето тоа благодарение на компресорот.

  Подновената Ninja добива и целосно нови пнеуматици Bridgestone RS11, а тука е и Stylern системот за ладење на плочките.

  Визуелно, измената кај овој модел е новиот амблем, новата отпорна боја како и TFT инструменталната табла која овозможува Bluetooth конекција со мобилни уреди, а Rideology апликацијата овозможува очитување на бројни податоци како што е состојбата на гориво, состојбата на акумулаторот, сервисните интервали и слично.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...

  Погледнете колку Skoda Octavia може да помине со 1 литар гориво (ВИДЕО)

  Екипата на Car Throttle направи невообичаен тест со цел да одговори на прашањето колку...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Зошто НАТО ја бомбардираше фабриката на Застава?

  Во ексклузивното интервју кое го спроведе АутоКлуб со господинот Тома Савиќ, поранешниот директор на...

  Погребани заедно со СССР: Напуштени проекти на советски автомобили

  Russia Beyond на македонси, објави интересна статија поврзана со развојот на автомобилите во поранешниот...

  Видео за сите љубители на Bburago количките од 90-те

  Малите метални колички кои ги произведува Bburago веќе со децении се симбол на секое...