More
  HomeВестиОд ноќеска поскапуваат горивата

  Од ноќеска поскапуваат горивата

  Објавено на

  По денешната редовна седница, Регулаторна комисија за енергетика донесе одлука за зголемување на цената на горивата.
  Така според одлуката од ноќеска на полноќ Еуросупер БС-95 се зголемува за 1 денар и сега новата цена ќе изнесува 72 денари за литар. Поскапување има и кај Еуросупер БС-98 и тоа за 1 денар па така новата цена за литар ќе изнесува 74 денари. Во однос на дизелот, цената за еден литар ќе изнесува 64.5 денари.
  Новите цени ќе започнат да важат од ноќеска на полноќ, а следната евентуална корекција на цената ќе се случи за две недели поточно на седницата закажана за 17 септември.

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...

  И за Rolls-Royce нема криза – зголемена продажбата во 2022 година

  Короната и воената интервенција на Русија во Украина која предизвика нови економски текови се...

  СЛИЧНИ ОБЈАВИ

  Еве кои се ослободени од плаќање на патарина

  Регулирањето на патниот сообраќај со патарини е предвидено и детално опишано во Законот за...

  Новата генерација на Renault Espace доаѓа на пролет

  Се е подготвено за новата, шеста генерација од моделот Espace, соопштуваат од Renault. Ова,...

  Тајната на автомобилите на Тито (ВИДЕО)

  Јосип Броз Тито несомено е најмаркантната личност на овие простори. Бројните анегдоти, настани поврзани...